דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
תפריט נגישות
תפריט שפות
רכבת ישראל
  • מטיילים עם הרכבת

הספר "ישרו בערבה מסילה" מאת מר פול קוטרל ז"ל

מעוניינים לרכוש עותק מהספר "ישרו בערבה מסילה" ? כל שעליכם לעשות הוא למלא את טופס ההזמנה, בתחתית העמוד, לשלוח אלינו בדואר בצירוף המחאה, ואנו נדאג להעבירו למענכם.

בקליפת אגוז

ספר זה אינו מתיימר להיות מחקר היסטורי מעמיק, לפחות ברובו, שכן עבודה שכזו כבר נעשתה בעבר.

מטרתו להציג בתמונות את תמצית ההיסטוריה הרכבתית של ארץ-ישראל ושל מדינת ישראל. ערכו נובע בראש ובראשונה מאלו שתרמו לתוכנו, חובבי רכבות ואחרים שהושיטו סיוע מכל הלב.

נעשה מאמץ רב לכלול בספר בעיקר תמונות שלא פורסמו בעבר, ולמרות זאת חלקן עשויות להיות מוכרות, שכן לא נמצא להן תחליף מתאים. חלק מהתמונות המתפרסמות בספר לראשונה הן נדירות ואף ייחודיות, וכדי לספק כיסוי מקיף של הנושא, לא היססנו להשתמש גם בתמונות שאיכותן הטכנית מעט ירודה, אם הנושא שהן משקפות מעניין או נדיר במיוחד.

הקוראים מתבקשים לשים לב לחילופים הרבים בשמות המקומות. אלו השתנו משמעותית עם חילופי השלטון, או שזכו לעיתים קרובות לתעתיק שונה. היכן שעלול להיווצר בלבול, נוסף למלל בספר זה מובא הסבר קצר בסוגריים.

כפי שנרמז, ספר זה מתפרסם בתקופה של שינויים מעמיקים ונרחבים ברכבת ישראל. אם הכול ילך כמתוכנן, גם המראות החדשים יותר המופיעים על גבי עמודים אלו ישתנו, אולי אפילו ללא הכר. לפיכך זהו זמן מתאים במיוחד לסקירת ההתרחשויות עד כה.

טופס הזמנה לספר "ישרו בערבה מסילה"

 

 תפריט פעולות