דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
תפריט נגישות
תפריט שפות
רכבת ישראל
  • מטיילים עם הרכבת

נגישות לאנשים עם מוגבלות

התחנות והרכבות נגישות באופן מלא לשימוש אנשים עם מוגבלות. עם זאת, תשתית התחנה זקוקה לעיתים לשדרוג ולעבודות תחזוקה שוטפת, מה שיכול להשפיע על מידת נגישות התחנה, באופן זמני. לכן, נבקשכם להתקשר למוקד שירות הלקוחות שלנו 5770* על מנת לוודא שמסלול הנסיעה המתוכנן על ידכם נגיש באופן מלא. היה ותתרחש מניעה זמנית לנסוע אל או מתחנה מסוימת, נפעל על מנת לספק לכם פתרון נסיעה חלופי ונגיש באופן מלא.
 
 

סיוע לנעזרים בכיסא גלגלים ולעיוורים

 
נוסעים המבקשים להבטיח סיוע בעליה ובירידה מהרכבת באמצעות הפעלת מתקן המגשר בין הרכבת לרציף עבור נוסעים המתניידים באמצעות כיסא גלגלים או עיוורים המבקשים שעובד הרכבת ילווה אותם מהכניסה לתחנה לרכבת ובירידה ממנה נדרשים להודיע למוקד הרכבת על נסיעתם הצפויה 7 שעות מראש. במסגרת ההודעה ניתן לבקש ולהבטיח מקום ישיבה ברכבת, מתוך סך מקומות הישיבה השמורים לנוסעים עם מוגבלות, על בסיס מקום פנוי.
אנו ננקוט בכל המאמצים להעניק סיוע גם לנוסעים שלא מסרו הודעה מראש, ואולם הסיוע יתאפשר בכפוף לקיומו של פרק זמן מספק מרגע שהנוסע הגיע לתחנה וציין בפני בעל תפקיד באיזו רכבת הוא מעוניין לנסוע לבין מועד יציאת הרכבת המבוקשת ובכך שהתחנה מאוישת בכוח אדם המתאים לביצוע הליווי או הפעלת מתקן הרמה ובלבד שמתן הסיוע לא ייפגע באפשרותם של נוסעים אחרים לעשות שימוש בתחנה וברכבות הנכנסות והיוצאות ממנה באותו העת.
אפשר למסור לנו הודעה על נסיעה צפויה בחיוג למוקד הרכבת במספר 5770*או באמצעות פניה דרך האתר, באמצעות טופס פנייה מקוון. 

במידה והינך נוסע ברכבת במסלולים ובמועדים קבועים, אין צורך להעביר הודעה חדשה לפני כל נסיעה. אנא ציינ/י זאת בהודעתך הראשונה ואנו נהיה ערוכים להגשת הסיוע גם בנסיעותיך הבאות.

העלאת/הורדת כיסא גלגלים:
תחנות הרכבת מצויידות במתקן ייעודי, המאפשר לנעזרים בכיסא גלגלים לעלות לרכבת או לרדת ממנה בבטיחות ובנוחות. הפעלת מתקן זה מתבצעת ע"י נציג הרכבת שעבר הדרכה מתאימה.

 

 

העלאת קלנועית לרכבת

 

מידע אודות נגישות תחנות ורכבות

 
מידע אודות נגישות תחנות ורכבות ניתן למצוא ב:
  • אתר האינטרנט.

  • חוברת לוח הזמנים.

  • מוקד המידע ושירות הלקוחות הארצי בטלפון 5770*


כדאי לדעת:
תחנות ורכבות נגישות מסומנות באמצעות סמליל (אייקון) הנגישות הבינלאומי.


אתר האינטרנט:
מידע אודות נגישות התחנה מוצג בדף התחנה, בדף רשימת התחנות ובשלבים השונים של תהליך תכנון הנסיעה.
מידע אודות נגישות הרכבת מוצג במהלך השלבים השונים של תהליך חיפוש הנסיעה.

חוברת לוח הזמנים:
תחנה נגישה מסומנת באמצעות סמליל הנגישות הנמצא בין שם התחנה בעברית לשם התחנה באנגלית. רכבת העומדת בתקן הנגישות מסומנת באמצעות סמליל הנגישות הנמצא בראש הדף, מעל מספר הרכבת.

מוקד המידע ושירות הלקוחות הארצי:
במוקד המידע והשירות 5770* ניתן לקבל מידע מפורט אודות נגישות תחנות ורכבות, לוודא כי מסלול הנסיעה המתוכנן נגיש עבורך ולהודיע מראש על נסיעת אדם הנעזר בכיסא גלגלים ו/או עיוור.

כלבי נחייה:
כלבי נחייה בתפקיד רשאים להיכנס למתחמי הרכבת בכל עת וללא חובת ענידת זמם.
כלבי נחייה בהכשרה רשאים גם הם להיכנס למתחמי הרכבת ללא ענידת זמם, אך נדרש לסמנם באופן בולט ככלבי נחייה באימון. 

 
 
תפריט פעולות